Diecezjalny Dzień Skupienia Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Gorlicach

Wpisany przez Admin

W sobotę przed 2 Niedzielą Wielkiego Postu w Bazylice Mniejszej pw. Narodzenia NMP w Gorlicach miał miejsce Wielkopostny Dzień Skupienia Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Rzeszowskiej.

Rozpoczęła go Msza św., której przewodniczył asystent diecezjalny ks. Marian Raźnikiewicz, a Słowo Boże wygłosił ks. Stanisław Ruszel, proboszcz gorlickiej Bazyliki i dziekan dekanatu.
Spotkanie w Domu Katechetycznym rozpoczęło się montażem słowno – muzycznym przygotowanym przez scholę z parafii Bazylika, poświęconym św. Janowi Pawłowi II, wielkiemu obrońcy życia.
Gościem specjalnym była P. prof. Wanda Półtawska, która wygłosiła wykład poświęcony zagadnieniom: in vitro, aborcji oraz eutanazji. Pani Profesor w godzinnym wykładzie wskazywała jak wielką wartością jest życie, które daje człowiekowi Bóg i to On, a nie człowiek, decyduje o jego początku i końcu.

Dzień skupienia zakończyło wspólne spotkanie przy stole. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 członków Stowarzyszenia. Były obecne delegacje wielu Kół z terenu diecezji rzeszowskiej. Gospodarzem Dnia Skupienia było Koło SRK z Gorlic – Fary.

ks. Marek Tutro