Galeria 2016 Newsy

Zakończenie Roku Życia Konsekrowanego

We wtorek, 2.02.2016 r.  w Święto Ofiarowania Pańskiego odbyło się uroczyste zakończenie Roku Życia Konsekrowanego w katedrze rzeszowskiej. O godz. 10.15 rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele, prowadzona przez Ks. dra Stanisława Kamińskiego, wikariusza biskupiego ds. zakonnych. Następnie odbyło  się procesyjne przejście osób konsekrowanych wraz z celebransami do górnego kościoła, gdzie podczas eucharystii, której przewodniczył i wygłosił homilię ksiądz biskup Jan Wątroba   osoby konsekrowane odnowiły swoje śluby zakonne. Ksiądz biskup Jan w specjalnym obrzędzie udzielił także błogosławieństwa trzem wdowom. Na zakończenie Mszy św. w imieniu osób konsekrowanych księdzu biskupowi podziękował ks. prowincjał Księży Saletynów – ks. Andrzej Zagórski.

Foto: Ks. Łukasz Hendzel