Galeria 2016 Newsy

Dni młodzieży w Gorlicach

W Niedziele Palmową obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży. W Gorlicach młodzi mieli okazję spotkać się ze swoim pasterzem – z biskupem Edwardem Białogłowskim. Odwiedził on jak co roku południową część diecezji. Wspólnotę zawiązało około 400 osób.

Podczas spotkania odbył się coroczny konkurs palm. Pierwsze miejsce zajęła palma wykonana przez parafię Rożnowice, która dodatkowo okazała się być największą palmą biorącą udział w konkursie. Niestety prawa fizyki były nieubłagane i ogromne rozmiary palmy spowodowały że się złamała. Nie przeszkodziło to jednak w wygranej. Drugie miejsce należało do Ropicy Polskiej, zaraz za nimi na najniższym stopniu podium znalazła się palma wykonana przez Liturgiczną Służbę Ołtarza z Gorlic z par. pw. św. Andrzeja Boboli. Czwarte miejsce należało do parafii Binarowa i Oazy z parafii św. Andrzeja Boboli z Gorlic.

Tuż przed Mszą młodzież miała okazję wysłuchać konferencji, a podczas Mszy kazania księdza biskupa. W trakcie Mszy błogosławieństwo biskupa przyjęło 26 lektorów.

Spotkania młodzieży z biskupem stają się piękną tradycją. Od kilku lat rokrocznie są one organizowane. Tegoroczne spotkanie było szczególne, bo każdy miał na uwadze zbliżające się wielkimi krokami Światowe Dni Młodzieży.

Mateusz Łachmanek