Galeria 2016 Newsy

Imieniny biskupa seniora Kazimierza Górnego

W piątek, 4 marca, przeżywać będziemy imieniny biskupa seniora Kazimierza Górnego. Zachęcamy do modlitwy w tych dniach w Jego intencji.

W wigilię święta św. Kazimierza, w czwartek, 3 marca, biskup K. Górny odprawił Mszę św. o godz. 18.30 w bazylice OO. Bernardynów w Rzeszowie. We Mszy św uczestniczyli liczni kapłani zakonni i diecezjalni, na czele z ks. infułatem Wiesławem Szurkiem, siostry zakonne i wierni świeccy , zwłaszcza przedstawiciele ruchów, stowarzyszeń i duszpasterstw. Homilię wygłosił ks. Jerzy Buczek, kanclerz kurii. Na zakończenie Mszy św. biskup solenizant podziękował wszystkim za modlitwę i udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Po Mszy św. uczestnicy uroczystości złożyli solenizantowi życzenia  imieninowe w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym.