Kolejne spotkanie Duszpasterstwa Ludzi Pracy

Duszpasterstwo Ludzi Pracy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza każdego 19 dnia miesiąca o godz. 17.00 do kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki na osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (dojazd od ul. Architektów lub ul. Przemysłowej) na Mszę Św. wotywną oraz nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki, połączoną z uczczeniem Jego relikwii.

Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się konferencja, poświęcona współczesnym procesom globalnym, problemom i wyzwaniom społecznym, na które przed laty zwracał uwagę bł. Męczennik ks. Jerzy Popiełuszko – patron ludzi pracy i naszej parafii.

W sobotę 19 kwietnia 2016 r. uroczystościom przewodniczył będzie i konferencję wygłosi ks. dr hab. Janusz Szulist, profesor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej w Toruniu. Temat wykładu: “Laickość państwa. Relacja Kościoła do państwa w nauczaniu Josepha Ratzingera/Benedykta XVI”.

Po wykładzie przewidziana jest dyskusja, do której serdecznie zachęcamy.