Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii – IV Niedziela Wielkiego Postu, 6.03.2016 r.

Wpisany przez Admin

1. W sobotę, 27 lutego zmarł śp. Ks. kan. Franciszek Marciniec, kapelan Szpitala MSW w Rzeszowie. Prosimy Księży, zgodnie z dekretem Biskupa Rzeszowskiego, o odprawienie Mszy św. w jego intencji.

2. W poniedziałek, 7 marca, przeżywać będziemy 97. rocznicę śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli oraz uroczyste przyrzeczenie „orląt” i młodzieży strzeleckiej. Zapraszamy na Mszę św., pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza, w kościele św. Krzyża w Rzeszowie o godz. 12.00, a po niej na uroczystości na Placu Farnym.

3. We wtorek, 8 marca, w Dzień Kobiet pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kobietach.

4. W Domu Rekolekcyjnym bł. Karoliny w Rzeszowie – Przybyszówce w dniach od 11 – 13.03.2016 r odbędą się dni formacyjne dla zastępowych I-go i II stopnia KSM. Zapraszamy do udziału młodzież, która ukończyła 16. rok życia. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00, zakończenie w niedzielę obiadem. Natomiast w dniach 18 – 20 marca 2016 r. odbędą się rekolekcje dla młodzieży. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00, zakończenie w niedzielę w katedrze ok. godz. 13.30. Należy zabrać ze sobą Pismo św. oraz śpiwór. Zgłoszenia: Ks. Paweł Tomoń – tel. 17 8512 051, 604 051 775 lub Zarząd KSM tel. 606 230 803.

5. W sobotę, 12 marca, w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się XII Kongres Nauczycieli pt. “Wychowanie i kształcenie. Ale dla kogo?”. W programie: ks. dr P. Drąg ( Edukacja i wychowanie. Zadanie świeckich w Kościele i w świecie), p. Dorota Tułasiewicz (bł. Natalia Tułasiewicz – patronką nauczycieli?) oraz dyskusja o roli świętego patrona i modlitwy w wychowaniu i samowychowaniu. Rozpoczęcie o godz. 9.30. Koszt: 20 zł. Zgłoszenia w PCEN (tel. 17 – 85 340 97; biuro@pcen.pl). Informacja: ks. Janusz Podlaszczak (tel. 602 – 66 76 94).

6. Dom Diecezjalny Tabor, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Miriam, Fundacja Charismata im. św. Pawła Apostoła oraz Męska Grupa zapraszają na 5. Męskie rekolekcje w dniach 14 – 16 marca o godz. 20.00 w auli DD Tabor. Konferencje wygłosi Marcin Jakimowicz. W dniach 14 – 16 marca o godz. 18.00 w kaplicy DD Tabor odbędą się rekolekcje dla kobiet. Konferencje wygłosi Marcin Jakimowicz.

7. Zapraszamy harcerzy ZHP, ZHR i Skautów na rekolekcje wielkopostne. Będą one miały miejsce w Lipinkach w Domu Rekolekcyjnym w dniach 18 – 20 marca. Koszt 80 zł. Zapisy osobiście lub telefonicznie 603698487. Rekolekcje poprowadzi Ks. Wojciech Środoń, Diecezjalny Duszpasterz Harcerzy.

8. Zapraszamy w piątek, 18 marca na Ekstremalną Drogę. Rozpoczęcie w rzeszowskiej Farze Mszą św. o godz. 20.00, po niej wyjście grup w kierunkach: Dukla, Czudec, Leżajsk, Mielec, Borek Stary, Krosno. Informacje i zgłoszenia na stronie www: www.edk.org.pl oraz w domu katechetycznym parafii Farnej w dniu wyjścia.

9. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza młodych wraz z duszpasterzami na spotkanie w Niedzielę Palmową 20 marca 2016 r. Prosimy o zachęcenie młodzieży i ewentualne zorganizowanie transportu z parafii lub dekanatu. Zachęcamy do przygotowania palm. Tradycyjnie spotkanie będzie organizowane w trzech miejscach: Rzeszów (godzina 10.45 przy Katedrze); Jasło (godzina 10.45; przy Zespole Szkół Budowlanych – ul. Szkolna); Gorlice (godz. 13.00, par. św. Andrzeja Boboli).

10. Zachęcamy do prenumeraty ogólnopolskiego czasopisma dla ministrantów KnC – „Króluj nam Chryste”, które w tym roku poświęci dużo miejsca naszej Diecezji. Przesyłamy list o tym piśmie oraz przykładowy numer czasopisma. Informacje o prenumeracie prosimy przekazać przez kolporterów do Kurii.