Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 3.04.2016 r.

Wpisany przez Admin

1. Druga Niedziela Wielkanocna, 3 kwietnia, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy 72. Tydzień Miłosierdzia (3-9 kwietnia).

2. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w poniedziałek 4 kwietnia, przeżywamy Dzień Świętości Życia. Prosimy o modlitwę w tej intencji (materiały zostały przesłane wcześniej). W Rzeszowie w tym dniu organizowany jest Koncert „Młodzi – Młodym” Nowe życie w Chrystusie, w WDK, ul. Okrzei 7 o godz. 10.00 oraz towarzyszące koncertowi wystawy: „Ojciec Święty Jan Paweł II w sprawie najmniejszych” oraz prace uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie. W tym dniu Msza św. w Katedrze o godz. 18.00. We wtorek, 5 kwietnia, Narodowy Dzień Życia – Msza św. u OO. Bernardynów o godz. 18.30. Zapraszamy!

3. W trzecią niedzielę wielkanocną 10 kwietnia 2016 r. w WSD w Rzeszowie odbędzie się spotkanie
z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego dla Stowarzyszenia Przyjaciół WSD. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Prosimy o przekazanie zaproszenia do członków Stowarzyszenia.

4. W dniach 8 – 10.04.2016 r. w Domu Rekolekcyjnym Bł. Karoliny w Rzeszowie-Przybyszówce odbędzie się spotkanie formacyjne dla zastępowych I-go stopnia KSM. Zapraszamy do udziału młodzież, która ukończyła 16. rok życia. Również w tych dniach odbędą się warsztaty dla muzycznych. Zapraszamy młodzież, która chce się uczyć grać na instrumentach muzycznych i tych, którzy chcą się uczyć śpiewać. Zabrać ze sobą instrument muzyczny. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00, zakończenie w niedzielę obiadem. Należy zabrać ze sobą Pismo św. oraz śpiwór. Zgłoszenia: Ks. Paweł Tomoń – tel. 17 8512 051, 604 051 775 lub Zarząd KSM tel. 606 230 803.

5. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej, Pełnomocnik Wojewody Podkarpackiego ds. Rodzin oraz Civitas Christiana serdecznie zapraszają na konferencję z okazji XII Narodowego Dnia Życia „Piękno Cywilizacji Życia”. W programie znajduje się wykład o etyce początków życia ludzkiego oraz świadectwa czołowych obrońców życia z naszego kraju. Konferencja odbędzie się w sobotę, 9 kwietnia 2016 r. o godz. 9.00 w auli Domu Diecezjalnego „Tabor”. Patronat honorowy nad konferencją objął Ksiądz Biskup Jan Wątroba. Szczegóły dostępne są na załączonym plakacie.

6. Również w sobotę, 9 kwietnia o godz.19.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, ul. Okrzei 7 odbędzie się koncert Marcina Stycznia z zespołem, promujący płytę “Zbieg”. Artysta dał się poznać jako znakomity interpretator poezji Karola Wojtyły oraz Ernesta Brylla, z którym współpracuje od wielu lat. “Zbieg” to zaproszenie do podróży, którą każdy z nas musi przebyć, podróży z głowy do serca. Bilety w cenie 35 zł (przedsprzedaż) i 45 zł w dniu koncertu do kupienia pod poniższym linkiem: http://www.kupbilecik.pl/impreza-11177-marcin.styczen.rzeszow.html.

7. Trzecia Niedziela Wielkanocna, 10 kwietnia, jest Ogólnopolską Niedzielą Biblijną. Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej serdecznie zaprasza w dniu 9 kwietnia do kościoła pod wezwaniem Krzyża Świętego w Rzeszowie przy ul. 3 Maja 20 do udziału w maratonie czytania Pisma Świętego. Początek o godz. 18.30 Mszą świętą, zakończenie o 24.00.

8. W Niedzielę, 10 kwietnia, Dzieło Biblijne zaprasza na Inaugurację Tygodnia Biblijnego do Katedry Rzeszowskiej na Mszę św. o godz. 9.00 pod przewodnictwem JE Ks. Bp Jana Wątroby. Po Mszy św. o godz. 10.00 w Auli Papieskiej wykład ks. dr M. Dzika pt. “Maria Magdalena – kontrowersyjna święta?”.

9. W dniach 15-17 kwietnia w Domu Diecezjalnym „Tabor” odbędzie się szkolenie animatorów misyjnych dla młodzieży od III klasy gimnazjum i starszej. Rozpoczęcie w piątek o godzinie 19.00, a zakończenie w niedzielę ok. 13.00. Koszt 50 zł. Informacje i zgłoszenia u ks. Daniela Nowaka telefonicznie pod numerem 603752903 bądź drogą elektroniczną na adres: nwk.dnl@gmail.com”

10. Zapraszamy młode małżeństwa, rodziców KSM-owiczów i wszystkie chętne małżeństwa na rekolekcje „Miłość na śmierć nie umiera”. Odbędą się one w Domu Rekolekcyjnym im. bł. Karoliny w Rzeszowie – Przybyszówce w dniach 15-17.04. 2016 r. Koszt to 80 zł – osoba. Rekolekcje poprowadzi Ks. Przemysław Drąg – Krajowy Duszpasterz Rodzin. Jest możliwość przyjazdu z dziećmi – będzie dla nich zapewniona opieka. Zgłoszenia: Ks. Paweł Tomoń – tel. 17 8512 051, 604 051 775 lub Zarząd KSM tel. 606 230 803.

11. We wtorek, 19 kwietnia 2016 r. – Duszpasterstwo Ludzi Pracy zaprasza o godz. 17.00 do kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki na osiedlu Zawiszy w Rzeszowie (dojazd od ul. Architektów lub ul. Przemysłowej) na Mszę Św. wotywną oraz nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki, połączoną z uczczeniem Jego relikwii. W sobotę 19 kwietnia 2016 r. uroczystościom przewodniczył będzie i konferencję wygłosi ks. dr hab. Janusz Szulist, profesor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej w Toruniu. Temat wykładu: „Laickość państwa. Relacja Kościoła do państwa w nauczaniu Josepha Ratzingera/Benedykta XVI”. Po wykładzie przewidziana jest dyskusja.