Liturgia Męki Pańskiej w Katedrze

Misterium Męki Pańskiej rozpoczęło się w rzeszowskiej Katedrze o godz. 17.00  Drogą Krzyżową w Parku Papieskim. O godz. 18.00 rozpoczęła się w Katedrze liturgia Męki Pańskiej pod przewodnictwem Ks. Bpa Kazimierza Górnego. Po wejściu asysty w ciszy, wszyscy uklęknęli, a Ks. Biskup padł na twarz. Po chwili modlitwy rozpoczęła się liturgia słowa, z uroczystym odśpiewaniem Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa wg św. Jana przez kleryków i chór seminaryjny. Homilię wygłosił Ks. infułat Wiesław Szurek. Po niej Ks. Rafał Przędzik odśpiewał wezwania modlitwy powszechnej, obejmującej wszystkich ludzi i wszystkie sprawy Kościoła i świata. Kolejnym etapem liturgii była adoracja Krzyża, po niej Komunia Święta. Ostatnią częścią liturgii było przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i tam rozpoczęła się adoracja, która potrwa do Liturgii Wigilii Paschalnej. Wierni mogą również ucałować Krzyż.