Galeria 2016 Newsy

Liturgia Wigilii Paschalnej w Katedrze

Wigilia Paschalna rozpoczęła się o godz. 20.00 poświeceniem przez Ks. Biskupa Jana Wątrobę ognia i Paschału. Następnie Paschał został uroczyście wniesiony do Katedry.  Ks. Julian Wybraniec, wikariusz katedralny odśpiewał Orędzie paschalne, piękny śpiew na temat światłości, którą jest Chrystus, a którego znakiem jest duża świeca woskowa- Paschał. Następnie wszyscy wysłuchali czterech tekstów ze Starego Testamentu, następnie wszyscy odśpiewali radosne Chwała na wysokości Bogu, z biciem dzwonów, potem czytanie z Nowego Testamentu  i Ewangelia. Po homilii nastąpiło poświęcenie wody chrzcielnej i liturgia chrztu dorosłych katechumenów, połączona z ich bierzmowaniem.  W kolejnym etapie wszyscy odnowili przyrzeczenia chrzcielne i Ks. Biskup pokropił całe zgromadzenie wodą święcona.   Po Modlitwie wiernych nastąpiło przygotowanie darów i dalsza część liturgii eucharystycznej. Na zakończenie Mszy św. Ks. Biskup pobłogosławił wszystkich i odśpiewał radosne: “Idźcie w pokoju Chrystusa, alleluja, Alleluja!”