Newsy Rok duszpasterski

Rok Miłosierdzia w Bazylice Mniejszej w Gorlicach

Wpisany przez Admin

Gorlice_drzwiParafia pw. Narodzenia NMP Bazylika Mniejsza w Gorlicach zaprasza do wspólnego przeżywania Jubileuszowego Roku Miłosierdzia poprzez następujące duszpasterskie propozycje:

Codzienne zyskiwanie odpustu zupełnego.
Msze św.
– przez cały rok, w dni powszednie, podczas Mszy św. o godz. 8.00 głoszone są homilie związane z przeżywanym Rokiem Miłosierdzia
– w I piątki miesiąca o 16.00 i 18.00 Msze św. z homilią
– III wtorek miesiąca o godz. 8.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych czcicieli Pana Jezusa w więzieniu (odprawiana przy ołtarzu Pana Jezusa w więzieniu)
– w każdy III piątek każdego miesiąca o godz. 15.00 Mszą św. wotywna o Bożym Miłosierdziu (odprawiana przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego)

– codziennie w dni powszednie od 9.00 do 18.00

Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego
– Koronka codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.
– Nowenna do Miłosierdzia Bożego, rozpoczęcie w Wielki Piątek.

Inne nabożeństwa:
– Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z homilią, w każdą środę o godz. 17.30
– w I soboty miesiąca, po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 odmawiamy Różaniec w intencji Ojczyzny, mieszkańców miasta i wszystkich Pielgrzymów,

Sakramentu Pokuty:
– w dni powszednie:
6.00 – 8.45 ( kapłani miejscowi)
9.00 – 12.00 (kapłan dyżurny)
17.30 – 18.30 (kapłani miejscowi)
– w niedziele przed każdą Mszą św. i w czasie Nabożeństw

MSZE ŚW. JUBILEUSZOWE
– w Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej ( przewodniczy ks. bp. Edward Białogłowski)
– Pielgrzymka Stowarzyszeń i Ruchów Religijnych 21.05.2016 godz. 10.00 ( Mszy św. przewodniczy ks. bp. Edward Białogłowski)
– Dekanalna Pielgrzymka Służb Mundurowych (maj)
– Dekanalna Pielgrzymka Dzieci po I Komunii św. (czerwiec)
– Dekanalna Pielgrzymka Małżeństw przeżywających Jubileusze Małżeńskie (25.06.2016)
– Dekanalna Pielgrzymka Grup Młodzieżowych: LSO, OAZA, KSM, DSM, i inne (17.09.2016)
– Dekanalna Pielgrzymka Samorządowców (24.09.2016)
– Dekanalna Pielgrzymka Róż Różańcowych (październik)
– Dekanalna Pielgrzymka Chorych i Starszych (15.10.2016)

Nawiedzenie kościoła: zapraszamy codziennie od godz. 5:30 do godz. 18:30 na osobistą modlitwę – wejście przez Bramę Miłosierdzia.