Msza Krzyżma w Wielki Czwartek

Wpisany przez Admin

O godz. 10.00 zgromadzili się w rzeszowskiej Katedrze: księża biskupi, liczni kapłani i liturgiczna służba ołtarza: ministranci, lektorzy, dziewczęca służba maryjna, schole. Wtedy, po pięknej procesji kilkuset celebransów do ołtarza,  rozpoczęła się Msza św. Krzyżma, połączona z brewiarzową jutrznią.  Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Po homilii wszyscy kapłani odnowili swoje przyrzeczenia kapłańskie. Także służba liturgiczna ołtarza odnowiła przyrzeczenia wiernej służby przy ołtarzu.

Pod koniec Mszy św. Ks. Biskup poświęcił olej chorych, a następnie olej katechumenów i dokonał konsekracji oleju krzyżma, który jest używany podczas udzielania sakramentów: chrztu, bierzmowania, święceń. Przed błogosławieństwem przedstawiciele młodzieży oraz kapłanów złożyli Księżom Biskupom życzenia z racji dnia kapłańskiego i Świąt Wielkanocnych.