Galeria 2016 Newsy

Msza św. rezurekcyjna w Katedrze

W Wielką Niedzielę o 6.00 rano rozpoczęła się uroczysta procesja rezurekcyjna wokół Katedry. Najświętszy Sakrament niósł i Mszy św. przewodniczył Ks. biskup Edward Białogłowski. Po wejściu procesji do świątyni wszyscy odśpiewali radosne “Ciebie Boga wysławiamy”. Po odśpiewaniu hymnu,  Ks. Biskup udzielił wszystkim błogosławieństwa Najśw. Sakramentem. W czasie Mszy św. wszyscy śpiewali radosne alleluja prze Ewangelią. Po odśpiewaniu Ewangelii przez Ks. Juliana Wybrańca, wikariusza Katedry, Ks. Biskup wygłosił homilię. Na zakończenie Mszy św. Ks. Proboszcz Katedry Jan Delekta złożył Ks. Biskupowi i wszystkim parafianom świąteczne życzenia. Po błogosławieństwie chór katedralny odśpiewał radosne Alleluja G. F. Haendla.