Galeria 2016 Newsy

Msza Wieczerzy Pańskiej w Katedrze

W Wielki Czwartek o godz. 18.00 w rzeszowskiej Katedrze rozpoczęła się uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Na początku Ks. Proboszcz Jan Delekta złożył Ks. Biskupowi Ordynariuszowi życzenia z racji dnia kapłańskiego. Po nim uczynili to przedstawiciele dzieci i młodzieży. Liturgia słowa ukazała tajemnicę Paschy Starego Testamentu, obrzęd ustanowienia Eucharystii przekazany przez św. Pawła i opis umywania nóg Apostołom z Ewangelii św. Jana. Ks. Biskup wygłosił homilię ukazującą tajemnicę dnia, a po niej umył nogi 12 przedstawicielom parafii.
Na zakończenie Mszy św. Najświętszy Sakrament został przeniesiony do ciemnicy w dolnym kościele, gdzie rozpoczęła się adoracja do godz. 22.00 i w Wielki Piątek od 6.00 do nabożeństwa Męki Pańskiej..