Newsy

Przed nami spowiedź wielkanocna

Wpisany przez Admin

Pan Jezus powiedział do siostry Faustyny: “(…) jak będziesz postępować ze spowiednikiem, tak Ja będę postępował z tobą. Jeśli będziesz się ukrywać przed nim, (…) to i Ja ukryję się przed tobą i pozostaniesz sama” (Dz. 269). Podczas jednej ze swoich spowiedzi s. Faustyna w pewnej chwili zauważyła, że to sam Jezus ją spowiada. I stwierdziła: “Widzę, jak Jezus broni spowiedników. Sam wchodzi w ich działanie” (Dz. 331).

Podobnie mówił do niej Pan Jezus: “Jak się przygotowujesz w mojej obecności, tak się i spowiadasz przede Mną; kapłanem się tylko zasłaniam. Nigdy nie rozbieraj, jaki jest ten kapłan, którym się zasłoniłem, i tak się odsłaniaj w spowiedzi, jako przede Mną, a duszę twoją napełnię światłem moim” (Dz. 1725); “Życzenia jego [spowiednika] są życzeniami moimi” (Dz. 331).

Już niebawem w naszej diecezji rozpocznie się przedświąteczna spowiedź. W wielu parafiach zaplanowano całodniowe i całonocne dyżury w konfesjonałach. Dzięki temu, każdy z wiernych będzie mógł skorzystać z sakramentu pokuty, który jest szczególnie ważnym elementem przygotowującym człowieka do Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

PAMIĘTAJ !

Przystępując do spowiedzi św., spotykasz się z Chrystusem. On czeka na Ciebie, by otworzyć przed Tobą Swe Boskie Miłosierdzie. Nie zmarnuj tej szansy !

,,Pisz, mów o miłosierdziu. Powiedz duszom, gdzie mają szukać pociech, to jest w trybunale miłosierdzia; tam są największe cuda, które się nieustannie powtarzają. Aby zyskać ten cud, nie trzeba odprawiać dalekiej pielgrzymki ani też składać jakichś zewnętrznych obrzędów, ale wystarczy przystąpić do stóp zastępcy Mojego z wiarą i powiedzieć mu nędzę swoją, a cud miłosierdzia Bożego okaże się w całej pełni. Choćby dusza była jak trup rozkładająca się i choćby po ludzku już nie było wskrzeszenia, i wszystko już stracone – nie tak jest po Bożemu, cud miłosierdzia Bożego wskrzesza tę duszę w całej pełni. O biedni, którzy nie korzystają z tego cudu miłosierdzia Bożego; na darmo będziecie wołać, ale będzie już za późno” (Dz 1448).

Przygotowanie do Spowiedzi świętej – http://www.katolik.pl/przygotowanie-do-spowiedzi-swietej,642,416,cz.html

Fot. faustyna.pl

Natalia Janowiec