Ks. mjr Franciszek Łuszczki patronem Szkoły Podstawowej w Lubeni

Wpisany przez Admin

HISTORYCZNA UCHWAŁA RADY GMINY LUBENIA
Ks. mjr Franciszek Łuszczki na XXI sesji Rady Gminy Lubenia w dniu 25.04.2016 r. został jednogłośnie wybrany Patronem Szkoły Podstawowej w Lubeni. Uroczystości nadania patrona odbędą się w 19 listopada bieżącego roku. W czasie poniedziałkowej sesji na początku zaprezentowana została prezentacja multimedialna prezentująca sylwetkę przyszłego Patrona przygotowana przez Szkołę Podstawową w Lubeni.

Potem odbyło się głosowanie, a na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście: pan Feliks Solecki – przewodniczący Rady Gminy Lubenia, pani Anna Lassota – dyrektor szkoły w Lubeni, ks. Michał Szuma – proboszcz parafii Lubenia, pan Józef Jodłowski – starosta rzeszowski, którzy w ciepłych słowach mówili o postaci księdza i podkreślali jego bohaterstwo i zasługi dla miejscowej społeczności oraz dla wolności i nieodległości Polski.

Na zakończenie głos zabrał pan Wiesław Łuszczki, który w imieniu rodziny podziękował władzom gminy, szkoły i wszystkim mieszkańcom Lubeni za wybór księdza Franciszka na Patrona Szkoły w Lubeni

Tekst i foto: Wiesław Łuszczki

Więcej o księdzu: na facebooku strona : Ks. mjr Franciszek Łuszczki.