Dzień pierwszy – Finał Festiwalu Wiary

Kliknij tutaj i obejrzyj filmik z koncertu w ramach Festiwalu Wiary

27 maja 2016 r. rozpoczął się 4. Finał Festiwalu Wiary w Rzeszowie. O godzinie 15.00 siedem diakonii ewangelizacyjnych z różnych wspólnot i ruchów wyruszyło pieszo w kierunku starówki Rzeszowa. Po drodze zatrzymywali się na chwilę modlitwy, śpiewu i rozmowy. Około godziny 17.00 wszyscy spotkali się przy kościele św. Krzyża na ul. 3 Maja. Po wyznaniu wiary, śpiewie i tańcach zebrani rozeszli się, aby ponownie przyjść pod specjalnie wybudowaną przed kościołem scenę.

O godz. 19.00 rozpoczął się koncert ewangelizacyjny zespołu „zaNim”, który tworzą m.in. Witek Wilk (perkusja) i jego żona Sylwia (wokal). Oboje założyli fundację „zaNim” w Otwocku, która zajmuje się m.in. prowadzeniem rekolekcji, spotkań i koncertów ewangelizacyjnych. W czasie koncertu Witek Wilk zachęcał do pogłębionego przeżywania wiary, która nie powinna być wyłącznie fasadą. Częścią występu była modlitwa o uzdrowienie.

Po koncercie przedstawiciele Szkoły Nowej Ewangelizacji im. bł. Pawła VI zaprosili do udziału w kursach prowadzanych przez szkołę. Ksiądz Daniel Drozd – koordynator Festiwalu Wiary, rozesłał zebranych do czerech kościołów na adorację Najświętszego Sakramentu. W kościele Chrystusa Króla modlitwę prowadziły Rzeszowskie Wieczory Uwielbienia i Ruch Światło Życie, w Bazylice Ojców Bernardynów – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, w kościele Księży Saletynów – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miriam” i Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Rzeszowskiej im. bł. Pawła VI i w kościele św. Krzyża – Ruch Apostolstwa Młodzieży. Adoracje zakończyły się już po godz. 23.00.

Wszystkie wydarzenie drugiego dnia  Finału Festiwalu Wiary (28 maja) odbędą się na Hali Podpromie w Rzeszowie. Początek o godz. 15.00. W programie przewidziano m.in. Koronkę do Bożego Miłosierdzia, pantomimę pt. „Miłosierny jest nasz Pan”, film  „Ufam Tobie”, Liturgię Słowa, modlitwę o uzdrowienie, katechezę o. Adama Czuszela – paulina i Eucharystię o godz. 20.00. (tn)

Zdjęcia – tn