Rycerze Kolumba we Lwowie

W sobotę 21. maja 2016 roku w Katedrze we Lwowie wyświęcono nowych kapłanów. Uroczystości przewodniczył Metropolita Lwowski JE Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki. We Lwowskiej Katedrze zgromadziło się bardzo wielu wiernych, kilkudziesięciu Kapłanów z Archidiecezji Lwowskiej. Obecni byli również Rycerze Kolumba. W ubiegły weekend mieli Oni we Lwowie swój I Zjazd Rycerzy Kolumba z całej Ukrainy.

W tym ważnym wydarzeniu, jako goście uczestniczyli również Rycerze Kolumba z Polski, na czele z Delegatem Stanowym Andrzejem Anasiakiem i Sekretarzem Stanowym Tomaszem Wawrzkowiczem. We Lwowie był z nami również Współkapelan Stanowy Ks. Tomasz Kraj oraz Szymon Czyszek, Przedstawiciel Rady Najwyższej; Leszek Waksmundzki, Konsultant Rady Najwyższej i Sławomir Wójtowicz, Koordynator ds. Światowych Dni Młodzieży w Krakowie z ramienia Rycerzy Kolumba.

Po Uroczystościach w Katedrze odbyły się sesje robocze, podczas których Rycerze Kolumba z Polski dzielili się doświadczeniami z działalności i rozwoju rycerstwa w Polsce.

Wieczorem w Domu Pielgrzyma w Brzuchowicach k. Lwowa mieliśmy zaszczyt spotkania z Metropolitą Lwowskim i okazję do indywidualnych rozmów z JE Ks. Abp. Mieczysławem Mokrzyckim.

Pozdrawiam Bratersko, Vivat Jesus! Tomasz Wawrzkowicz, Sekretarz Stanowy Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce. Foto: Andrzej Anasiak, Tomasz Wawrzkowicz.