Kolejny dzień pobytu Włochów

Wpisany przez Admin

W czwartek 21.07. 2016 pielgrzymi z Włoch po porannej mszy świętej wyruszyli na wycieczkę do Nowego i Starego Sącza.  Pierwszym punktem programu było zwiedzenie Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. Nasi goście mogli zobaczyć tam jak wyglądało życie w dawnej wiosce galicyjskiej.

Po krótkim zwiedzaniu Włosi wraz z pielgrzymami z Paragwaju i Niemiec udali się autokarem na obiad do Starego Sącza , po którym nastąpiło zwiedzanie Muzeum Jana Pawła 2. Wszyscy pielgrzymi po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia przy ołtarzu papieskim wszyscy udali się na zwiedzanie nowosądeckiego rynku.

Wieczorem grupy pielgrzymów z okolicznych parafii spotkały się na wspólnym pikniku rodzinnym zorganizowanym w Miejskim Parku w Gorlicach .Tym miłym akcentem zakończyliśmy kolejny dzień wspólnego pobytu.

Bożena Honkowicz