Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XIV Niedzielę Zwykłą, 3.07.2016 r.

Wpisany przez ks. Marek Story

1) W sobotę, 2 lipca zapraszamy do Sanktuarium w Tarnowcu obrońców życia, tych wszystkich, którzy szanują życie i pragną je chronić we wszelkich okolicznościach. Rozpoczęcie o godz. 9.00., a o godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. bpa Edwarda Białogłowskiego.

2) Przesyłamy ponownie plakat z Uniwersytetu Rzeszowskiego o rekrutacji na kierunku „Nauki o rodzinie”, ponieważ tydzień temu został przesłany plakat z nieaktualnymi informacjami. Prosimy o zmianę plakatu w gablotach. Przypominamy, że studia te są dwustopniowe: licencjackie i magisterskie. Istnieje też możliwość zdobycia przygotowania pedagogicznego (na drugim stopniu). Ks. Biskup Ordynariusz zachęca do promocji tego kierunku ze względu na umiejscowienie powyższych studiów w naszym Instytucie Teologiczno-Pastoralnym (jest to ważne w realizacji wymagań projektu unijnego).

3) Darmowe bilety na ŚDM. Istnieje możliwość wyjazdu na czuwanie modlitewne z papieżem Franciszkiem i Mszę św. podczas Światowych Dni Młodzieży (30 i 31 lipca) bez uprzedniej rejestracji i zakupu pakietu pielgrzyma. Dla grup lub pielgrzymów indywidualnych przewidziane są miejsca w sektorach zamkniętych i sektorze otwartym. Można zamówić darmowe bilety wstępu na Campus Misericordiae do sektorów zamkniętych. W celu ich zdobycia proszę zgłosić taką potrzebę mailowo na adres zapisyrzeszow@gmail.com, telefonicznie na nr 737900860. Zamówienia należy składać do 04.07.2016 r.  Przy zgłoszeniach grup pielgrzymów organizatorzy ŚDM proszą o podanie środka transportu do Krakowa w celu usprawnienia organizacji parkingów. Istnieje także możliwość udziału księży w tym czuwaniu bez rejestracji (miejsce – za sektorem kapłańskim) – należy zabrać ze sobą  celebret, dowód osobisty, albę i stułę.

4) Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie i Rada Osiedla Biała zapraszają na VII Bezalkoholowy Piknik Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę, 10 lipca 2016 r. na terenie rekreacyjnym, przy ul. Kard. Karola Wojtyły w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 14:00. W programie: gry i konkursy dla dzieci i dorosłych z cennymi nagrodami, występy, pokazy, dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, wodny świat, smaczna kuchnia, pokaz pirotechniczny a wieczorem taneczna zabawa na świeżym powietrzu. Gwiazdą Pikniku będzie zespół BAYER FULL (g. 20:30)

5). Parafia pw. św. Stanisława BM w Dobrzechowie, zaprasza na Dobrzechowskie Dni Uwielbienia, które odbędą się 10 lipca o godz. 17:00 na placu przy stadionie w Dobrzechowie.