Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XV Niedzielę Zwykłą, 10.07.2016 r.

Wpisany przez ks. Marek Story

Światowe Dni Młodzieży w Diecezji Rzeszowskiej rozpoczną się 20.07.2016 r. (środa) i zakończą się 25.07.2016 r. (poniedziałek) Mszą Św. w Parku Papieskim w Rzeszowie o godz. 9.00 z oficjalnym posłaniem Pielgrzymów do Krakowa. Młodzież z 19 krajów świata przez 6 dni będzie u nas mieszkać, poznawać nasz region i dzielić się swoim doświadczeniem wiary. Z tej okazji przesyłamy List Biskupa Rzeszowskiego do odczytania w czasie ogłoszeń parafialnych w najbliższą niedzielę.

Diecezjalny opiekun duchowy apostolatu Margaretka w Diecezji Rzeszowskiej ks. Grzegorz Siciak, proboszcz parafii pw. św. Stanisława i Wojciecha w Porębach Dymarskich zaprasza wszystkich modlących się za kapłanów w Margaretkach na Mszę odpustową ku czci M.B. Szkaplerznej w sobotę 16 lipca o godz. 18.00 w Porębach Dymarskich.

Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów w na rok szkolny 2016/2017. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów i warunków przyjęcia, można uzyskać  w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku  do piątku w godz. od 9.00 -13.00 tel. (17) 871-24-00 lub (17) 871-24-03.

Zgłoszenia przyjmowane są do 3 września bieżącego roku w sekretariacie Instytutu. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 3 września (w sobotę) o godz. 9.00 w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego. Informacje są podane również na stronie studium www.dsorzeszow.pl oraz na plakacie.

Przesyłamy do każdej parafii książkę Olgi Olszewskiej i br. Adama Michalskiego OFMCap „Jak wspierać osoby dotknięte problemem alkoholowym”. Książka ta została przygotowana w ramach organizowanej przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych kampanii „Motywujemy do zmiany”, której celem jest zwiększenie kompetencji osób duchownych w zakresie udzielania wsparcia rodzinom i osobom z problemem alkoholowym.