Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XVI Niedzielę Zwykłą, 17.07.2016 r.

Wpisany przez ks. Marek Story

Międzynarodowy Festiwal Młodych odbędzie się 23 lipca (sobota) o godz. 16.00 w hali na Podpromiu w Rzeszowie. Zapraszamy wszystkich Młodych naszej Diecezji, zwłaszcza wyjeżdżających do Krakowa na pakiet A, B i C oraz tych Młodych z Parafii którzy nie jadą do Krakowa. Mile widziane są też Rodziny, u których Pielgrzymi mieszkają. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze zgłaszanie zorganizowanych grup lub indywidualne osoby telefonicznie do sekretariatu Diecezjalnego Centrum ŚDM: s. Ewa tel.: 788 250 193. Termin zgłaszania upływa 20 lipca. Po zgłoszeniu ilości chętnych, na wskazany adres zostaną dostarczone specjalne darmowe bilety.

22 lipca br. będzie miała miejsce peregrynacja relikwii bł. Pier Giorgia Frassatiego, patrona Światowych Dni Młodzieży, w kościele oo. Dominikanów w Rzeszowie. Serdecznie zapraszamy wszystkich Księży, a szczególnie młodzież do udziału w tej uroczystości. Program uroczystości: 17.00 przywitanie relikwii przed kościołem, 18.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem JE. Ks. Bpa Jana Wątroby, po Mszy św. nieszpory o Błogosławionym, mały poczęstunek, czuwanie modlitewne do północy przy wystawionym Najśw. Sakramencie. Prosimy kapłanów o zabranie ze sobą alb oraz białych stuł.

W środę, 20 lipca, przeżywać będziemy trzecią rocznicę Ingresu do Katedry Pasterza naszej diecezji Ks. Biskupa Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Biskupa Ordynariusza.

Decyzją Ojca Świętego Franciszka dotychczasowe wspomnienie obowiązkowe św. Marii Magdaleny otrzymało w całym Kościele status święta . Obchodzimy je tak jak dotychczas 22 lipca, należy jednak pamiętać, żeby we Mszy św. odmówić hymn Chwała na wysokości Bogu, a w Liturgii godzin teksty własne uzupełnić tekstami wspólnymi o świętych kobietach (LG t. III, s. 1588). W Godzinie czytań należy także odmówić hymn Te Deum.

Aby ułatwić wyżywienie pielgrzymom wybierającym się na ŚDM, Caritas Archidiecezji Krakowskiej, jako organizator stref żywieniowych dla pielgrzymów przesyła plakaty z informacją o lokalizacji tych stref. Projekt Misericordes, o którym informuje plakat, ma na celu zebranie środków m.in. na klinikę mobilną, która trafi do obozu dla uchodźców z Syrii w Libanie – dar młodych dla papieża Franciszka.

Informujemy, że od 25.07-1.08 w Rzeszowie odbędzie się „Jerycho różańcowe” w intencji Ojca św. Franciszka, Światowych Dni Młodzieży oraz Ojczyzny. Szczegółowe informację na plakacie.

W dniach 17-25 lipca 2016 obchodzimy XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. Tydzień ten, związany z przypadającym 25 lipca wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących, jest okazją do przekazania daru na środki transportu dla misjonarzy („jeden grosz za jeden kilometr”). W związku z tym prosimy przy okazji poświecenia pojazdów o zbiórkę do puszek na środki transportu dla misjonarzy – organizowane przez MIVA Polska. Ofiary prosimy przekazać do Referatu Misyjnego Kurii lub na jego konto: 39 1020 4391 0000 6802 0002 5049.

Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie  zaprasza na odpust w dniach 4-7 sierpnia. Przesyłamy plakat i zachęcamy do udziału.