Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii – XXI Niedziela Zwykła, 21.08.2016 r.

Wpisany przez Admin

1. We wtorek, 23 sierpnia przeżywać będziemy wspomnienie bł. Ks. Władysława Findysza. Kapłanów i wiernych świeckich zapraszamy do udziału we Mszy św. w Nowym Żmigrodzie o godz. 11.00, z udziałem Księży Biskupów. We wszystkich parafiach prosimy o modlitwę za diecezję i kapłanów przez wstawiennictwo Błogosławionego oraz modlitwę o Jego kanonizację.

2. Zapraszamy na rekolekcje kapłańskie w WSD w Rzeszowie 24-27 sierpnia. Prowadzi: ks. Artur Sepioło – Szkoła Nowej Ewangelizacji w Gliwicach. Zgłoszenia na furcie Seminarium i Instytutu.

3. Przypominamy, że 26 sierpnia, w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, przeżywać będziemy
w całej Polsce odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu w parafiach. Prosimy o odnowienie ślubów na zakończenie Mszy św. Tekst w Agendzie Diecezjalnej lub Opolskiej.

4. Zapraszamy na Dożynki Diecezjalne, które odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia w Rzeszowie przy Katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Zachęcamy do przygotowania wieńców
i delegacji z parafii.

5. Kongregacje katechetyczne odbędą się dla kapłanów: 29 sierpnia (poniedziałek) od godz. 13.30 do 16.30 w DD „Tabor” oraz 30 sierpnia (wtorek) od godz. 13.30 do 16.30 w Jaśle – Farze. Spotkanie dla sióstr zakonnych i katechetów świeckich: 29 sierpnia (poniedziałek) od godz. 13.30 do 17.15 w Instytucie Teologiczno – Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a.

6. Rzeszowskie Porozumienie na Rzecz Trzeźwości zaprasza na Marsz na Rzecz Trzeźwości
w poniedziałek, 29 sierpnia. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Krzyża o godz. 18.00.

7. W niedzielę, 11 września odbędzie się w Rzeszowie Marsz Miłosierdzia (od Krzyża przy Zamku do Ojców Bernardynów). Rozpoczęcie o godz. 15.00, zakończenie Mszą św. o 16.30. Zapraszamy do udziału.

8. Zapraszamy na Górską Rowerową Pielgrzymkę z Rzeszowa do Dębowca w dniach 15-18 września. Zapisy od 15 sierpnia do 3 września. Informacje na stronie www.rowerowa.eu