Galeria 2016 Newsy

Zjazd rocznikowy księży wyświęconych w 1983 r.

W poniedziałek, 12 września w Kolegiacie w Jarosławiu odbył się zjazd rocznikowy księży wyświęconych w Przemyślu w 1983 r, przez Ks. Bpa Ignacego Tokarczuka, a obecnie pracujących w archidiecezji przemyskiej, diecezji rzeszowskiej, diecezji sandomierskiej i diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Na spotkanie przybyli także księża wychowawcy i profesorowie z Seminarium. Organizatorem spotkania był Ks. prof dr hab. Stanisław Nabywaniec, pracujący na Uniwersytecie Rzeszowskim wraz z Ks. Prałatem Marianem Bocho, proboszczem Kolegiaty. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnych rozmów. Następnie o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego  kapłani celebrowali Mszę św. dziękczynną za 33 lata kapłańskiej posługi. Homilię wygłosił ks . dr Józef Bar, oficjał sądu w Przemyślu, który w czasie formacji rocznika 1983 pracował Seminarium jako dyrektor administracyjny.

Po Mszy św. uczestnicy spotkania spotkali się na obiedzie, gdzie była okazja do przedstawienia przez księży z rocznika 1983 swojej drogi w kapłaństwie oraz wypowiedzi księży profesorów.

Spotkania, które odbywają się każdego roku, są okazją do modlitewnego dziękczynienia za dar kapłaństwa i modlitwy o błogosławieństwo na dalsze lata posługi oraz szansą na pogłębianie braterskiej więzi kapłańskiej.