Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na XXXI Niedzielę Zwykłą, 30.10.2016 r.

Wpisany przez Admin

1. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Prosimy o zachęcenie wiernych do modlitwy za zmarłych i o przypomnienie zasad dotyczących uzyskiwania odpustów. Kapłanów i mieszkańców Rzeszowa zapraszamy na Msze św. na cmentarzach: 1 listopada o godz. 14.00, a 2 listopada na cmentarzu przy ul. Targowej o godz. 17.00.

2. Informujemy, że w sobotę, 5 listopada odbędą się Kongregacje rejonowe dla wszystkich kapłanów:
o godz. 9.00 w Rzeszowie – w DD „Tabor i o godz. 13.00 w Jaśle – Farze. Główny referat: ”Efektywne duszpasterstwo – Idźcie i głoście” przedstawi ks. Artur Sepioło z Gliwic.

3. W związku ze Świętem Niepodległości, 11 listopada, które wypada w piątek, Biskupi Diecezjalni obecni na Konferencji Episkopatu Polski podjęli decyzję o udzieleniu wiernym na ten dzień dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Prosimy o poinformowanie o tym parafian.

4. W sobotę, 12 listopada o godz. 9.30 w Ośrodku Caritas w Myczkowcach odbędzie się Konferencja Biblijna „Ku lepszemu rozumieniu Pisma Świętego”. Ze względów organizacyjnych prosimy
o potwierdzenie uczestnictwa: tel. 13 461 83 70, e-mail: myczkowce@myczkowce.org.pl. Szczegóły na stronie diecezjalnej lub stronie Ośrodka Caritas w Myczkowcach.

5. W niedzielę, 13 listopada będziemy przeżywać VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Pokój dla Iraku”. Przesyłamy materiały przekazane przez „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” do wykorzystania w związku z tym dniem.

6. Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych odbywać się będzie w dniach 14-17 listopada 2016 r. Rozpoczęcie o godz. 16.00. Plan zajęć Kursu oraz wymagane dokumenty zamieszczone są na stronie internetowej Instytutu. Termin składania dokumentów: do 14.11.2016 r (włącznie).

7. Caritas Polska podjęła program „Rodzina Rodzinie” poprzez który można wesprzeć konkretne rodziny
w Aleppo w Syrii oraz w Libanie. Zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy przez parafie i poszczególne rodziny. Szczegóły na stronie www.rodzinarodzinie.caritas.pl oraz na stronie diecezjalnej.

8. Wyższe Seminarium Duchowne zwraca się z uprzejmą prośbą o zorganizowanie zbiórki jesiennej do puszek zamiast płodów rolnych zgodnie z dekretem Ks. Bpa Ordynariusza. Parafiom, które już zebrały
i przesłały ofiary serdeczne dziękujemy.

9. Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie zaprasza na bezpłatne badania kolonoskopii
z możliwością znieczulenia. Program skierowany jest do osób pomiędzy 50 a 60 rokiem życia oraz pomiędzy 40 a 65 rokiem życia u których w najbliższej rodzinie występował rak jelita grubego. Do badania kwalifikują się osoby, które nie miały wykonanej kolonoskopii w ostatnich 10 latach. Informacje pod numerem telefonu: 662 318 547. Zachęcamy do skorzystania z tych badań i poinformowanie o tym wiernych.

10. W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku duszpasterskiego Kościół w Polsce podejmie Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Przygotujmy do tego aktu wiernych. Odpowiednie materiały zostały przesłane wcześniej w formie elektronicznej i znajdują się w najnowszym numerze „Zwiastowania” (3/2016). Prosimy o skorzystanie z nich.

11. W dniach od 31 października do 2 listopada Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi będą nieczynne.