Koncert ,,Cornu Copiale’’ w Jaśle

Wpisany przez Admin

„Muzyka, czy wychwala słowo człowieka, czy nadaje melodię Słowu Bożemu, czy też rozbrzmiewa bez słów, jest głosem serca, wzbudza ideały piękna, aspiracji do doskonałej, nie zakłóconej ludzkimi pasjami harmonii, oraz marzenie o powszechnej komunii”. – Św. Jan Paweł II

W niedzielę, 30 października w ramach ,,Wieczorów Muzycznych im. Profesora Władysława Świstaka’’ w kościele Farnym w Jaśle, odbył się Koncert Muzyki Dawnej. Publiczność miała okazję wysłuchać najpiękniejszych utworów barokowych w wykonaniu zespołu ,,Cornu Copiale’’.

Cornu Copiale to jedna z najmłodszych polskich orkiestr barokowych, składająca się z absolwentów oraz studentów Katedry Muzyki Dawnej krakowskiej Akademii Muzycznej, a także kilku uczelni zagranicznych. Orkiestra powstała w 2015 roku z inicjatywy Karoliny Habało. W marcu 2016 roku zespół dołączył do podopiecznych Fundacji Promocji Kultury i Sztuki Ad Operam.

Fot. N.J

Natalia Janowiec