Konferencja Biblijna „Ku lepszemu rozumieniu Pisma Świętego” w Myczkowcach

Wpisany przez Admin

Caritas Diecezji Rzeszowskiej Ośrodek Wypoczynkowo – Rehabilitacyjny w Myczkowcach i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział Okręgowy w Rzeszowie

zapraszają
Na Konferencję Biblijną „Ku lepszemu rozumieniu Pisma Świętego” przy OGRODZIE BIBLIJNYM w dniu 12 listopada 2016 r. w Ośrodku Caritas w Myczkowcach

9.30 Rozpoczęcie

1. Biblia o królowaniu Boga – Ks. prof. dr hab. Tomasz Jelonek – Uniwersytet Papieski Jana Pawła II – w Krakowie.

2. Wydarzenie pod Cezareą Filipową (Mk9,27-33) i jego znaczenie dla formacji Jezusowego ucznia w Ewangelii wg. św. Marka – ks. dr Tomasz Bąk – Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. Muzyka instrumentalna w Starym Testamencie. KSIĘGI HISTORYCZNE . – ks. dr hab. Tadeusz Bratkowski– Uniwersytet Rzeszowski.

11.30 Przerwa kawowa

4. Mało znane rośliny biblijne cz. III – dr hab. Zofia Włodarczyk – Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Katedra Roślin Ozdobnych.

5. Krzyż w życiu Jezusa z Nazaretu – ks. dr hab. Jacenty Mastej – Katolicki Uniwersytet Lubelski.

6. Symbole obietnic dla zwycięzcy w walce o wiarę wg Apokalipsy Św. Jana 2,3 – dr Ewa Janus – Uniwersytet Papieski Jana Pawła II – w Krakowie.

13.45 – Obiad

15.00 – Msza święta – zakończenie.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie uczestnictwa
tel. 13 461 83 70, e-mail: myczkowce@myczkowce.org.pl