Liturgia przyjęcia do katechumenatu w kaplicy DD “Tabor”

Wpisany przez Admin

W czwartek – 27 października w Diecezjalnym Centrum Katechumenatu Dorosłych, które mieści się w Domu Diecezjalnym „Tabor” odbyła się uroczysta Liturgia wstąpienia do katechumenatu sześciu osób, które tym samym rozpoczęły drugi etap przygotowań do przyjęcia chrztu świętego, Eucharysii i bierzmowania.
Liturgii przewodniczył ks. Biskup Ordynariusz Jan Wątroba. Spotkanie rozpoczęło się przy wejściu do kaplicy, gdzie w dialogu prowadzonym z Pasterzem naszej diecezji katechumeni prosili o wiarę, która daje życie wieczne. Następnie Biskup, naznaczając znakiem krzyża czoło, oczy, uszy, usta, serce i barki podkreślił, że pragnący przyjąć chrzest muszą być w pełni otwarci i gotowi na przyjęcie Chrystusa. Po tym obrzędzie katechumeni zostali wprowadzeni do wnętrza kaplicy, gdzie wysłuchali Słowa Bożego.
W homilii skierowanej do katechumenów i całej wspólnoty towarzyszącej  Ksiądz Biskup podkreślił, że dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentów świętych ważne jest poznanie Chrystusa, bo bez poznanania nie można nikogo w pełni pokochać. W spotkaniu uczestniczyli również kapłani na czele z ks. Wiesławem Rafaczem odpowiedzialnym za Centrum Katechumenatu oraz s. Ewa Bielecka OV prowadząca katechezy dla katechumenów. Po zakończonej liturgii wszyscy zostali zaproszeni na wspólną agape.
Od tej pory katechumeni wraz z osobami poręczającymi i wspólnotą wierzących, którzy im towarzyszą,  będą spotykać się na wspólnych liturgiach i razem zmierzać ku wyznaczonemu celowi, jakim jest dzień Wigilii Paschalnej Ksiądz Biskup udzieli im oczekiwanych sakramentów.

Katechumenów czeka jeszcze kilka miesięcy wytężonej pracy, czytania Słowa Bożego, słuchania katechez i poszukiwania Jezusa Chrystusa, dlatego prosimy o modlitwę za nich, ich rodziny i przyjaciół, aby wspólnie przeżywali ten piękny czas przygotowań do przyjęcia sakramentów.

Więcej informacji i galeria zdjęć: www.katechumenat.rzeszow.pl

Monika Ochałek