Parafianie św. Alberta z Kolbuszowej w Igołomi i Krakowie

W sobotę, 22 października 2016 roku, we wspomnienie św. Jana Pawła II grupa 50 parafian uczestniczyła się w parafialnej pielgrzymce do miejsc związanych z życiem św. Brata Alberta – patrona parafii w Kolbuszowej. Rok 2017 został ogłoszony rokiem św. Brata Alberta. Zatem przedstawiciele parafii, w ramach przygotowań do tego roku, udali sie najpierw do Igołomi, miejsca urodzenia Świętego, gdzie zwiedzaliśmy muzeum świętego. Kolejny etap pielgrzymowania to Sanktuarium Ecce Homo na krakowskim Prądniku, gdzie obok zwiedzania wystawy uczestniczyliśmy we Mszy św.

Na trasie pielgrzymi z racji Roku Miłosierdzia znalazły się również: Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w podkrakowskich Łagiewnikach.

Daniel Jabłoński