Środowisko akademickie u Pani Rzeszowskiej

Potrzebujemy mądrości i potrzebujemy sensu – mówił ks. Piotr Steczkowski w homilii na Mszy św. inaugurującej nowy rok akademicki w Bazylice Ojców Bernardynów w Rzeszowie 26 października 2016 r. W Eucharystii uczestniczyły władze, wykładowcy i przedstawiciele studentów prawie wszystkich wyższych uczelni Rzeszowa i diecezji rzeszowskiej.

Mszy św. przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. W koncelebrze uczestniczył bp Edward Białogłowski oraz w większości księża wykładowcy wyższych uczelni, w tym Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, oraz duszpasterze akademiccy. W Mszy św. uczestniczył bp Kazimierz Górny. Homilię wygłosił ks. Piotr Steczkowski – profesor w Zakładzie Teorii Prawa i Doktryn Polityczno-Prawnych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego i Instytucie Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Po Mszy św. zebrani przeszli przed figurę Matki Bożej Rzeszowskiej, gdzie bp Jan Wątroba odczytał akt zawierzenia środowiska akademickiego Pani Rzeszowskiej. W dalszej części odbyło się spotkanie w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym. (tn)

Zdjęcia – tn