Galeria 2016 Newsy

Bal Świętych w Jaśle

„Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty”. (Kpł 11, 44)

31 października w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jaśle, odbył się ,,Bal Wszystkich Świętych’’. Zabawę zorganizowano jako alternatywę dla pogańskiego świętowania Halloween.

Zamiast przebierać się za wampiry, czarownice, trupie czaszki, zombie itp., uczestnicy zabawy przebrali się w stroje przedstawiające Świętych i Błogosławionych. Wśród nich znaleźli się m.in. święci Nadzwyczajnego Jubileuszu Roku Miłosierdzia oraz patroni tegorocznych Światowych Dni Młodzieży.

Bal rozpoczęto Mszą Św., o godz. 18.00. Przewodniczył jej i Słowo Boże wygłosił ks. Krzysztof Brudzisz . W czasie Eucharystii, każdy z obecnych dziękował Panu Bogu za swego Orędownika w niebie.

Po Mszy Św., ulicami miasta wraz z relikwiami : św. Ojca Pio, bł. Karoliny Kózkówny, św. Dominika Savio, św. Jana Bosko, św. Jana Pawła II, św. Siostry Faustyny Kowalskiej oraz bł. Augusta Czartoryskiego przeszedł barwny ,,Korowód Świętych i Błogosławionych’’. Po nim uczestnicy balu udali się do Domu Parafialnego, by kontynuować wspólną zabawę. Zarówno młodsi uczestnicy spotkania, jak i dorośli brali udział w licznych grach i zabawach, które prowadzili : ks. Krzysztof Kołodziejczyk jako św. Jan Paweł II, s. Karina Pawłowska jako św. Matka Teresa z Kalkuty oraz DJ Wojciech Salamon. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku oraz dobrej muzyki.

Tegoroczna zabawa zgromadziła nie tylko licznie przybyłe dzieci, ale także ich rodziców i dziadków. Wszyscy, którzy mieli możliwość w ten sposób przeżywać Dzień Wszystkich Świętych, byli bardzo radośni i zadowoleni.

Organizatorzy Balu Wszystkich Świętych : Zgromadzenie Sióstr św. Michała Archanioła w Jaśle, parafia Farna (Akcja Katolicka, KSM, LSO, OAZA, Współpracownicy Salezjańscy, Grupa Modlitwy O. Pio i Domowy Kościół).

Wspaniałą oprawę muzyczną zapewnił DJ Wojciech Salamon.

Fot. N.J

Natalia Janowiec