Galeria 2016 Newsy

Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią

W niedzielę, Papież Franciszek ogłosi zakończenie Roku Miłosierdzia, w którym m.in. przypomniał nam o praktykowaniu uczynków co do duszy i ciała.

Jednym z tych uczynków  jest” spragnionych napoić.”

,,Wasza akcja zbiorki makulatury na budowę studni w Afryce, a szczególnie w Czadzie, pięknie wpisała się we wszystkie czyny miłosierdzia tego Jubileuszowego Roku. Św. Matka Teresa z Kalkuty powiedziała : ” Dzisiaj, Pan Bóg ciągle kocha ten świat poprzez to co czynimy dla innych.’’ Poprzez waszą pomoc, nasi bracia w Czadzie odczuli tę miłość. Dzięki wam, cztery wioski mają czystą wodę do picia.

Jak cenny jest wasz dar dla nich, niech poświadczą słowa jednego ze staruszków bardzo biednej wioski – 30 lat czekałem na ten dzień. Do tej pory, ciągle szukaliśmy wody, dzisiaj czysta woda przyszła do naszej wioski. Nie mamy nic równie cennego, co moglibyśmy ofiarować tym. Dzięki którym mamy wodę. Tylko Pan Bóg mógł to uczynić. Bardzo dziękujemy za ten cenny dar !

Kochani! Ja również bardzo dziękuję, za waszą pomoc. Wasza akcja sprawiła, iż mogłem przeżyć ten Rok Miłosierdzia w bardziej konkretny sposób. Dostarczyliście mi też, wiele okazji do wzruszeń. Niech Pan Bóg błogosławi i wynagrodzi w tylko Jemu wiadomy sposób. Bóg zapłać.’’ – mówi ks. Edward Ryfa

Fot. ks. Edward Ryfa

Natalia Janowiec