Galeria 2016 Newsy

Spotkanie Młodzieży w rejonie Biecko – Gorlickim

Dnia 24.11.2016 r. w Parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Gorlicach rozpoczęliśmy program formacyjny „Idźcie i głoście”. Program ten jest adresowany do młodzieży z rejonu Biecko-Gorlickiego. Celem tych spotkań jest spotkanie z Jezusem oraz bohaterami biblijnymi, którzy poszli za Nim i głosili Ewangelię. „(Nie)widomy i (Nie)świadomy wiary”, tak brzmiał temat naszego pierwszego spotkania. Składało się ono z czterech wydarzeń.

Pierwszym była Msza Święta na której ks. Krzysztof Golas, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, wygłosił homilię. Następnie obyło się „Spotkanie z Bartymeuszem”, czyli krótkie przestawienie jego historii. Bartymeusz – to mężczyzna, który dzięki swojej głębokiej wierze został uzdrowiony. Mięliśmy okazję zastanowić się  nad tym jaka jest nasza wiara? Jak postąpilibyśmy na jego miejscu? Czy nasza wiara byłaby na tyle silna i głęboka, by się nie poddać i zaufać Bogu?

Kolejnym punktem naszego spotkania była adoracja podczas której mogliśmy porozmawiać z obecnym między nami Jezusem oraz wgłębialiśmy się w sens naszej modlitwy. Jaka ona jest? Czy płynie od nas, prosto z serca? Czy może są to tylko „wyklepane regułki”, które pasuje odmawiać, bo tak nas uczono? Ponadto Wielbiliśmy Boga poprzez naszą modlitwę oraz wspólny śpiew.

Ostatnim punktem naszego spotkania była integracja, czyli wspólne spotkanie przy ciastku. Oczywiście nie  mogło zabraknąć dobrej zabawy.

Następne spotkanie w ramach programu „Idźcie i głoście” odbędzie się 11 grudnia br. w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Sękowej

Tekst: Agata Gawlik

Zdjęcia: Angelina Dranka