Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na III Niedzielę Adwentu, 11.12.2016 r.

Wpisany przez Admin

1. Przekazujemy List pasterski Episkopatu Polski z okazji Roku św. Brata Alberta do duszpasterskiego wykorzystania w IV Niedzielę Adwentu.

2. W poniedziałek, 12 grudnia zapraszamy Siostry zakonne na kolejne spotkanie formacyjne: godz. 9.00. w Rzeszowie u Ojców Bernardynów, godz. 15.00 w Domu Parafialnym przy jasielskiej Farze.

3. We wtorek, 13 grudnia będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu stanu wojennego. Prosimy
o modlitwę w intencji Ojczyzny. W Rzeszowskiej Farze zostanie odprawiona w tej intencji Msza św. o godz. 18.00.

4. W czwartek, 15 grudnia zapraszamy do rzeszowskiej Fary na modlitwę w intencji szkół Rzeszowa i okolicy za wstawiennictwem bł. Natalii Tułasiewicz. O godz. 17.30 adoracja Naśjw. Sakramentu a o godz. 18.00 Msza św.

5. W sobotę, 17 grudnia w Katedrze nastąpi przekazanie Światła Betlejemskiego harcerzom. Uroczystość rozpocznie się apelem o godz. 14.00, następnie Msza św. o godz. 15.00, a po niej nastąpi przemarsz do Parku Papieskiego i tam przekazanie Światła Betlejemskiego harcerzom. Zapraszamy do udziału, zwłaszcza harcerzy z całej diecezji.

6. W środę, 21 grudnia o godz. 14.00 na Rzeszowskim Rynku odbędzie się misterium Wigilii Bożego Narodzenia organizowane przez Miasto. W programie: godz. 14.00 widowisko sceniczne „Brat naszego Boga”; godz. 14.30 Wigilia miejska.

7. Osoby Życia Konsekrowanego zapraszamy na życzenia z okazji Bożego Narodzenia. Spotkanie odbędzie się w piątek 23 grudnia o godz.12.00 w Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie z udziałem Księży Biskupów. Księży Proboszczów prosimy o powiadomienie tych osób o spotkaniu.

8. Zwyczajem lat ubiegłych zapraszamy Księży z Rzeszowa i okolic w piątek, 23 grudnia na godz. 20.00 do Kurii na życzenia świąteczne i noworoczne z Księżmi Biskupami.

9. Przesyłamy życzenia świąteczne i list Rektora Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana. Składkę z tego dnia przekazujemy do Kurii.

10. Duszpasterzy grup młodzieżowych informujemy, że na stronie Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży www.kdm.org.pl dostępne są materiały do wykorzystania w pracy formacyjnej. Program na rok 2016/2017 został zatytułowany #ZEJDZZKANAPY. Każdy miesiąc ma swój temat, odpowiednio dobrany fragment Pisma Świętego oraz przemówienia Papieża Franciszka; przygotowany jest również konspekt spotkania i celebracji. Zachęcamy do wykorzystania