Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na IV Niedzielę Adwentu, 18.12.2016 r.

Wpisany przez Admin

1. W sobotę, 17 grudnia w Katedrze nastąpi przekazanie Światła Betlejemskiego harcerzom. Uroczystość rozpocznie się apelem o godz. 14.00, następnie Msza św. o godz. 15.00, a po niej nastąpi przemarsz do Parku Papieskiego i tam przekazanie Światła Betlejemskiego harcerzom. Zapraszamy do udziału, zwłaszcza harcerzy z całej diecezji.

2. W środę, 21 grudnia o godz. 14.00 na Rzeszowskim Rynku odbędzie się misterium Wigilii Bożego Narodzenia organizowane przez Miasto. W programie: godz. 14.00 widowisko sceniczne „Brat naszego Boga”; godz. 14.30 Wigilia miejska. Serdecznie zapraszamy. Przesyłamy plakat.

3. Osoby Życia Konsekrowanego zapraszamy na życzenia z okazji Bożego Narodzenia. Spotkanie odbędzie się w piątek 23 grudnia o godz.12.00 w Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie z udziałem Księży Biskupów. Księży Proboszczów prosimy o powiadomienie tych osób o spotkaniu.

4. Zwyczajem lat ubiegłych zapraszamy Księży z Rzeszowa i okolic w piątek, 23 grudnia na godz. 20.00 do Kurii na życzenia świąteczne i noworoczne z Księżmi Biskupami.

5. Składka z PASTERKI, jak w ubiegłych latach, jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Fundusz ten finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie oraz udziela pomocy matkom, spodziewającym się dziecka, znajdującym się w trudnej sytuacji. Całą składkę prosimy przesłać do Kurii z zaznaczeniem: „Składka z Pasterki”.

6. We wtorek, 27 grudnia przeżywać będziemy imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Zachęcamy do modlitwy w niedzielę oraz we wtorek w intencji naszego Pasterza. Ks. Biskup odprawi w tym dniu Mszę św. w Katedrze o godz. 18.00, a po niej możliwość złożenia życzeń w dolnym kościele i spotkanie w Sali papieskiej. Zapraszamy do udziału kapłanów oraz przedstawicieli duszpasterstw i grup.

7. Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na XIII Marsz za Życiem w Rzeszowie, w Święto Młodzianków, 28 grudnia. Rozpoczęcie o godz. 17.15 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu, następnie u OO. Bernardynów o godz. 18.00 zostanie przedstawiony program słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży, a o godz. 18.30 będzie odprawiona uroczysta Msza Święta. Zapraszamy.

8. Przesyłamy życzenia świąteczne Księży Biskupów do odczytania wiernym w czasie świąt oraz życzenia Akcji Katolickiej i Radia Via.

9. W nawiązaniu do ustaleń, Caritas Diecezji Rzeszowskiej prosi Księży Dziekanów o zebranie ofiar od Księży na dzieło Roku Miłosierdzia – Zakład Opiekuńczo –Lecznicy przy Sanktuarium Matki Bożej „Uzdrowienie Chorych” w Głogowie Młp. i przesłanie ich na konto Caritas. Bóg zapłać wszystkim księżom za hojność na to dzieło.

10. Są jeszcze wolne miejsca na Diecezjalną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 28.01.-05.02.2016 r. Szczegółowe informacje: ks. Janusz Sądel tel. 606 157 353 lub Biuro Matteo Travel, tel. 504 189 508.

11. Przypominamy, że w Referacie Misyjnym są jeszcze do odebrania pamiątki dla kolędników misyjnych. Można je też zamówić telefonicznie i zostaną dostarczone przez kolportera.

12. Prosimy o poinformowanie młodzieży o możliwości nauki w Medycznej Szkole Policealnej w Rzeszowie. Przesyłamy plakat oraz tekst do ogłoszenia.