Komunikaty Kurii

Komunikaty Kurii na Uroczystość Bożego Narodzenia, 25.12.2016 r.

Wpisany przez Admin

1. Kapłanów z Rzeszowa i okolic zapraszamy do Kurii na świąteczne życzenia z Ks. Biskupami w piątek, 23 grudnia na godz. 20.00.

2. Składka z PASTERKI, jak w ubiegłych latach, jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie oraz udziela pomocy matkom w trudnej sytuacji, spodziewającym się dziecka. Całą składkę prosimy przesłać do Kurii z zaznaczeniem: „Składka z Pasterki”.

3. We wtorek, 27 grudnia przeżywać będziemy imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Zachęcamy do modlitwy w niedzielę oraz we wtorek w intencji naszego Pasterza. Ks. Biskup odprawi we wtorek Mszę św. w Katedrze o godz. 18.00, a po niej życzenia w dolnym kościele i spotkanie w Sali papieskiej. Zapraszamy kapłanów oraz przedstawicieli duszpasterstw i grup.

4. Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na XIII Marsz za Życiem w Rzeszowie, w Święto Młodzianków, 28 grudnia. Rozpoczęcie o godz. 17.15 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu, następnie u OO. Bernardynów o godz. 18.00 program słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży, a o godz. 18.30 Msza Święta. Zapraszamy.

5. W sobotę, 31 grudnia zakończenie „Starego Roku”. Tradycyjnie dziękujemy Bogu za wszystkie łaski i przepraszamy za wszystkie grzechy. Zachęćmy wiernych do udziału we Mszy św.

6. W piątek, 6 stycznia 2014 r. Uroczystość Objawienia Pańskiego, rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji. Msza św. w Katedrze w intencji Księży Biskupów o godz. 17.00.

7. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2017 r. o odbędzie się Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z parkingu przy Hali na Podpromiu o godz. 12.00, po modlitwie Anioł Pański, i przejdzie ulicami miasta do Rynku. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w Orszak i do udziału we Mszy św. w swoich parafiach.

8. Prosimy Księży o podjęcie trudu odwiedzin duszpasterskich parafian (kolędy). Przypominamy, że w naszej diecezji nie zbieramy z tej racji ofiar po domach. Wierni mogą złożyć ofiarę na tacę w kopertach (Pierwszy Synod Diecezji, statut 54 §3). Otrzymane ofiary należy podzielić: 20% na cele duszpasterskie w parafii, 10% na cele diecezjalne – wpłacamy do Kurii, 70% dla duszpasterzy.

9. Spotkanie opłatkowe dla członków i sympatyków Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie obędzie się w sobotę 7 stycznia 2017 r. w Tarnowcu (dla rejonu jasielsko-gorlickiego) – rozpoczęcie Eucharystią o godzinie 14.00 oraz w niedzielę 8 stycznia 2017 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie (dla rejonu rzeszowskiego) – rozpoczęcie o godz. 10.00. Prosimy o przekazanie zaproszenia członkom Stowarzyszenia oraz zachętę do udziału w tym wydarzeniu.

10. W związku z sytuacją w naszej Ojczyźnie Ks. Biskup zachęca wszystkich do modlitwy i poleca, by do 2 lutego, na wszystkich Mszach św., przed błogosławieństwem odmawiać Modlitwę za Ojczyznę ks. Piotra Skargi. Przesyłamy tekst modlitwy.

11. Referat Misyjny przypomina, że w Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) składka w całości przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny. Jest to również Misyjny Dzień Dzieci (Kolędnicy Misyjni) – ofiary z kolędowania dzieci przeznaczone są dla dzieci na Madagaskarze. Ofiary z obu składek wpłacamy w Referacie Misyjnym lub na konto: 39 1020 4391 0000 6802 0002 5049.

12. Jak co roku, na Boże Narodzenie Tygodnik Katolicki „Niedziela” jest w odświętnej szacie
i z bogatą ofertą tematyczną. Do numeru dołączona jest m.in. płyta DVD z filmem „My wszyscy z Niego” i kalendarz na Nowy Rok (cena numeru 10 zł). Do parafii dotrze nieco zwiększony nakład. Prosimy o zachęcenie wiernych do czytelnictwa prasy katolickiej i nabycia tego numeru.