Liturgia Adwentowa – Diecezjalne Centrum Katechumenatu Dorosłych

Wpisany przez Admin

W środę, tj. 7 grudnia 2016 roku, tegoroczni katechumeni wraz z rodzinami i towarzyszącą im wspólnotą zgromadzili się w kaplicy Domu Diecezjalnego Tabor, aby przeżywać wieczorną adwentową liturgię słowa. Celebracji przewodniczył ks. dr Tomasz Bać, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie-Białej. Po wysłuchaniu Słowa Bożego, nadszedł czas na katechezę na temat spójności kalendarza liturgicznego oraz ważności kolejnych okresów liturgicznych. Ks. Bać podkreślił też, że wszyscy jesteśmy zaproszeni do odnajdywania się w historii zbawienia zapisanej na kartach Pisma Świętego.
Po uroczystej liturgii wszyscy zebrani zgromadzili się na wspólnym poczęstunku, aby wzajemni ucieszyć się sobą i w rodzinnej, ciepłej atmosferze zacieśnić wspólnotowe więzy.

Dominik Skarbek