Galeria 2016 Newsy

Przy wigilijnym stole miłości

,,Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.’’ – św. Matka Teresa z Kalkuty.

Tradycyjnie 23 grudnia w budynku Zespołu Szkół Miejskich Nr 4 w Jaśle, odbyło się wigilijne spotkanie dla potrzebujących i podopiecznych Okręgu Caritas Jasło oraz miejscowej Kuchni dla ubogich.
Do wigilijnej wieczerzy zasiedli ubodzy, samotni, bezdomni, a także rodziny z dziećmi, których sytuacja finansowa na co dzień jest bardzo trudna. Dla wszystkich przygotowano tradycyjne potrawy świąteczne.
W tym przepięknym bożonarodzeniowym spotkaniu uczestniczyli : bp Edward Białogłowski, ks. Stanisław Słowik – dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. dr Marian Putyra – dyrektor Okręgu Caritas w Jaśle, ks. Zbigniew Irzyk – Dziekan Dekanatu Jasło – Wschód, proboszcz parafii pw. WNMP w Jaśle, p. Karol Myśliwiec – polski archeolog i egiptolog, parlamentarzyści, władze wojewódzkie, władze miasta Jasła oraz zaproszeni goście.

Wigilię rozpoczęły świąteczne występy artystyczne przygotowane przez uczniów z Zespołu Szkół Miejskich Nr 4 w Jaśle. Następnie bp Edward Białogłowski skierował do zgromadzonych słowo duszpasterskie, składając wszystkim świąteczne życzenia. Ks. dr Marian Putyra złożył również serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i przebieg tej pięknej uroczystości wigilijnej.

Po wspólnej modlitwie i przekazaniu biskupowi przez harcerzy betlejemskiego światła pokoju, uczestnicy wigilii nawzajem złożyli sobie życzenia, podzielili się opłatkiem, a następnie zasiedli do stołów. Świąteczny nastrój ubogacił śpiew kolęd prowadzony przez ks. Stanisława Słowika – dyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Miłą niespodzianką okazały się także podarunki. Każda osoba, otrzymała świąteczną paczkę. W paczce znalazły się podstawowe produkty żywnościowe oraz słodycze.

Wszyscy, którzy brali udział w tegorocznym spotkaniu wigilijnym mogli poczuć radość ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Fot. N.J
Natalia Janowiec