Galeria 2016 Newsy

Spotkanie rodzin wielodzietnych w Niebylcu

28 grudnia 2016 r. parafia Znalezienia Krzyża Świętego miała zaszczyt gościć w kościele parafialnym rodziny wielodzietne z terenu Gminy Niebylec. Spotkanie zainicjowane przez Caritas diecezji Rzeszowskiej w piękny sposób pokazało jak wiele jest szlachetnych rodzin cieszących się posiadaniem ponad trójki dzieci.

U początku spotkania wszyscy zebrali się na Eucharystii, której przewodniczył ks. biskup Edward Białogłowski. W imieniu zgromadzonych rodzin Księdza biskupa powitał ks. dr Czesław Goraj – proboszcz parafii oraz delegowana rodzina, mająca 7-ioro dzieci. W homilii ks. Biskup podkreślił, jak cennym skarbem jest rodzina oraz każde życie, które przychodzi na świat. W słowach pełnych otuchy bp Edward wzywał do świadectwa wielodzietne rodziny wychodząc naprzeciw konsumpcyjnym modelom związków. Podkreślony został również fakt, że obecnie w Polsce rodziny wielodzietne nareszcie doznają właściwej i konkretnej pomocy.

Dalsza część spotkania odbywała się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Tam ks. prałat Stanisław Słowik, ks. Władysław Jagustyn oraz ks. dr Piotr Potyrała wspólnie z p. Zbigniewem Korabem – wójtem gminy Niebylec i władzami gminy zaprosili na wspólny posiłek, przy którym nie brakowało radosnej atmosfery oraz śpiewu kolęd. Przedstawiciele rodzin wyrazili także świadectwo; jak mimo pewnych trudności, to jednak wielką radością i szczęściem jest tworzenie i wychowywanie się w większym rodzinnym gronie. Na zakończenie wszystkie rodziny otrzymały mikołajkowe prezenty.

Ks. Paweł Smoleń