Galeria 2016 Newsy

Św. Mikołaj w Hali Sportowej w Rzeszowie

Hala sportowa w Rzeszowie, w której zmagają się dwie miejscowe siatkarskie drużyny, w dzień św. Mikołaja wypełniła się dwoma tysiącami dzieci i osobami niepełnosprawnymi z Rzeszowa oraz podkarpacia. Zaproszenie na to coroczne spotkanie skierowała rzeszowska Caritas. Zorganizowanie dla takiej ilości dzieci, jak również przygotowanie dla nich paczek, poprzedziła pomoc ludzi dobrej woli na czele z Adamem Góralem z Asseco Poland oraz Podkarpackim Klubem Biznesu. We współfinansowanie spotkania włączył się MOPS Rzeszów oraz  Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.

W klimat świętowania dnia wprowadził Zespół z Górna „Młody Duch” pod kierunkiem Dariusza Kosaka i Kamila Niemca.  Od szeregu lat członkowie SKC przy II LO w Rzeszowie przygotowują specjalny spektakl słowno-muzyczny pod kierunkiem Lidii Cypryś, Ewy Sareckiej i Sławomira Gołąba. W tym roku z racji 100 rocznicy śmierci św. Brata Alberta w przedstawieniu pojawiła się Jego postać z przesłaniem „trzeba być dobrym jak chleb…”.

W gronie oczekujących na „mikołajowe paczki” byli m.in.: Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, dyrektor MOPS Rzeszów – Jacek Gołubowicz, dyrektor II LO w Rzeszowie – Andrzej Szymanek, prezes Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta – Aleksander Zacios, a w imieniu Adama Górala obecna była Małgorzata Kucharska – prezes PKB w Rzeszowie.

Tradycyjnie wychodzący z hali, przez posługę wolontariuszy ze SKC przy IX Gimnazjum, otrzymali lody (dar od firmy „Koral”). Caritas Diecezji Rzeszowskiej składa serdeczne podziękowanie Zarządowi Hali „Podpromie” oraz wszystkim, którzy czynnie włączyli się w zorganizowanie tego spotkania.

s. Joanna Smagacz – sekretarz CDR