Galerie 2017 Newsy

W Gorlicach odbył się Orszak Trzech Króli

W Uroczystość Objawienia Pańskiego w Gorlicach został zorganizowany po raz czwarty Orszak Trzech Króli pod hasłem: POKÓJ I DOBRO. Orszak Trzech Króli to “największe Jasełka na świecie”. Wydarzenie rozpoczęło się w Gorlickiej Bazylice uroczystą Eucharystią, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ksiądz Dziekan Stanisław Ruszel. Orszak wyruszył bezpośrednio po mszy św. z gorlickiego rynku. Na jego czele podążali “gwiazda betlejemska”, Święta Rodzina, a tuż za Nią wraz ze swoimi “królewskimi orszakami”, które tworzyły dzieci i młodzież z gorlickich szkół,  jechali Trzej Królowie.  Uczestnicy orszaku przeszli trzykilometrową trasę z radosnym  śpiewem kolęd. Na trasie orszaku były odgrywane sceny nawiązujące do ewangelicznych wydarzeń. Najmłodsi uczestnicy orszaku ubrali się w stroje pastuszków czy aniołków. Wśród uczestników można było dostrzec wielu “królów” czy “gwiazd betlejemskich”. Wydarzenie zakończył na gorlickim rynku wspólny śpiew kolęd, który jest jednym z istotnych elementów Orszaku Trzech Króli.

Ks. Andrzej Tokarz
Foto: http://bazylikagorlice.pl/orszak-trzech-kroli-w-gorlicach/