Duszpasterstwo Ludzi Pracy zaprasza

Wpisany przez Admin

Duszpasterstwo Ludzi Pracy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza każdego 19 dnia miesiąca do kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy ul. Solidarności w Rzeszowie na Mszę św. wotywną oraz nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki, połączoną z uczczeniem Jego relikwii. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się konferencja, poświęcona współczesnym procesom globalnym, problemom i wyzwaniom społecznym, na które przed laty zwracał uwagę bł. Męczennik ks. Jerzy Popiełuszko – patron ludzi pracy i naszej parafii. W czwartek, 19 stycznia 2017 r. o godz. 17.00 Mszy św. przewodniczył będzie i konferencję wygłosi ks. prof. dr hab. Jerzy Gocko –  Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Temat konferencji: “Bł. Jerzy Popiełuszko – współczesny prorok Chrystusa. Rozważania na kanwie natury nauki społecznej Kościoła“.

Po wykładzie przewidziana jest dyskusja, do której serdecznie zachęcamy.

ks. Robert Mokrzycki

Duszpasterz Ludzi Pracy