Galerie 2017 Newsy

Jasełka przedszkolaków z Jasła

Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym – św. Jan Paweł II.

W niedzielę, 15 stycznia 2017 r., w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Jaśle, dzieci z Przedszkola Nr 14 przy Zespole Szkół Miejskich  Nr 6 wystawiły Bożonarodzeniowe Jasełka.

Wydarzenie było okazją upamiętniającą narodziny Jezusa Chrystusa, a także uroczystą chwilą złożenia kochanym dziadkom moc serdecznych życzeń z okazji ich święta.

Przepiękna scenografia oraz stroje wiernie oddające każdą postać, sprawiły, że rodzice, dziadkowie jak i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali młodych aktorów.

Dziecięca szopka miała tradycyjną obsadę. Podziwiano w niej  m.in. Maryję z małym Jezusem, Józefa, pastuszków, aniołów oraz Trzech Króli. W trakcie występu nie zabrakło staropolskich jak i współczesnych kolęd i pastorałek.

Noworoczne przedstawienie wywołało u dzieci bezlik uśmiechów i radości, a wszystkim zebranym dostarczyło wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Na niejednej twarzy pojawiła się łza wzruszenia.

Natalia Janowiec