Galerie 2017 Newsy

Kolęda z orkiestrą dętą

8 stycznia br. w Święto Chrztu Pańskiego, w kościele akademickim św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie odbyło się kolędowanie przy akompaniamencie orkiestr dętych z Łańcuta i z Rakszawy. To już po raz dziewiąty muzykanci pod batutą Tadeusza Chlebka ubogacają wiernym radosny okres Bożego Narodzenia.

Skład obu orkiestr – Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Miasta Łańcuta oraz orkiestry „Zgoda” z Rakszawy stanowią ludzie młodzi, uczniowie i absolwenci szkół muzycznych I i II stopnia w Łańcucie i Rzeszowie oraz pasjonaci muzyki.

W repertuarze, jaki wykonała orkiestra, znalazły się najbardziej znane polskie kolędy i pastorałki. Dla wielu wiernych była to kolejna okazja, aby jeszcze raz, choć na chwilę, zatrzymać się i wsłuchując się w melodie przypomnieć sobie sens i znaczenie przyjścia Syna Bożego na świat.

Tekst i fot. ks. Krzysztof Cieśla