Galerie 2017 Newsy

Kolędy i pastorałki w Bratkowicach

W niedzielne popołudnie, 29 stycznia 2017 r., w kościele w Bratkowicach odbył się już po raz piąty koncert kolęd i pastorałek. Organizatorami tego wydarzenia są: parafia św. Jana Chrzciciela w Bratkowicach z ks. Józefem Książkiem – proboszczem, Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie oraz Chór Męski „Resonantae” z Bratkowic.

Koncert zawsze ma dwie części. W pierwszej występują przedstawiciele szkół z Bratkowic oraz dzieci z przedszkola. W tym roku wystąpili: Zespół Wokalny Niepublicznej Szkoły Podstawowej, dzieci z Przedszkola Publicznego, Grupa Wokalna oraz Oddział Przedszkolny Szkoły Podstawowej nr 2.

W drugiej części koncertu występują chóry oraz soliści. W tym roku wystąpili: solistka Kinga Siewierska, chór „Cantamus” z parafii św. Józefa Robotnika z Pstrągowej, chór Męski „Resonante” z parafii św. Jana Chrzciciela z Bratkowic oraz chór „Oratorium” z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Weryni.

Artyści zaprezentowali zarówno znane kolędy jak i mniej znane pastorałki często w nowych opracowaniach i aranżacjach. Koncert jest wspaniałą okazją do integracji mieszkańców Bratkowic. Szczególnie cieszy liczny udział dzieci i młodzieży wraz ze swoimi rodzinami w tym uroczystym kolędowaniu. Dzięki temu można mieć nadzieję, że tradycja kolędowania nie zaginie. Na koniec koncertu ks. Józef Książek oraz Sławomir Styka – zastępca wójta gminy Świlcza, wręczyli wykonawcom pamiątkowe nagrody i podziękowali za udział w tym wydarzeniu. Połączone chóry wykonały wspólnie kolędę „Bóg się rodzi”.

ks. Marcin Graboś

wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Bratkowicach