Koncert kolęd i pieśni maryjnych w Rogoźnicy

Wpisany przez Admin

Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbe w Rogoźnicy serdecznie zaprasza 29 stycznia 2017 roku na Koncert Kolęd i Pieśni Maryjnych w wykonaniu Chóru „Cantores Immaculatae” i Orkiestry Kameralnej Bazyliki Niepokalanego Poczęcia  NMP w Niepokalanowie. Chórem i orkiestrą dyrygował będzie Pan Tadeusz Ambroziak.

To muzyczne spotkanie poprzedzi Msza św. o godz. 10:30, którą również swoim śpiewem uświetnią goście z franciszkańskiego klasztoru założonego przez Świętego Patrona naszej parafii. Bezpośrednio po Mszy św. koncert.

Będzie możliwość nabycia bardzo interesujących książek:

„47 lat życia” – Władysław Kluz OCD, niezwykłe, chronologicznie przeprowadzone porównanie biografii dwóch postaci: o. Maksymiliana, męczennika z obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau, oraz Rudolfa Hossa, twórcy i komendanta tegoż obozu. Obaj żyli 47 lat.
„Kolbe – Historia życia św. Maksymiliana” – Tomasz Krzyżak, bogato ilustrowana i pełna wzruszających wspomnień opowieść o św. Maksymilianie. Autor w formie albumu ukazuje życie i dzieło ojca Maksymiliana, posługując się starymi fotografiami pochodzącymi z niepokalanowskiego archiwum. Album zawiera także korespondencję rodziny Kolbów, dokumenty, relacje osób duchownych i świeckich oraz zeznania współwięźniów o ojcu Maksymilianie.

Na wspólną modlitwę, Mszę św. i koncert serdecznie zaprasza ks. Piotr Jakobik, proboszcz.

Informacje o chórze i orkiestrze: http://parafia.niepokalanow.pl/?page_id=3843