Modlitwa przez wstawiennictwo Patrona Diecezji

19 stycznia 2017 r. o godz. 18.00 w kościele św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie została odprawiona Msza św. z okazji uroczystości św. Józefa Sebastiana Pelczara – głównego Patrona Diecezji Rzeszowskiej.

Mszy św. przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. W koncelebrze uczestniczył bp Edward Białogłowski oraz czternastu księży. Ponadto podczas Eucharystii modliło się ośmiu kapłanów z Kapituły Katedralnej w Rzeszowie.

Słowo wstępne wygłosił ks. Stanisław Wójcik – proboszcz parafii św. J. S. Pelczara w Rzeszowie. Zwrócił uwagę, że w tym roku przeżywamy 175. rocznicę urodzin św. Józefa Sebastiana. W związku z tegorocznym hasłem roku duszpasterskiego „Idzie i głoście”przypomniał zachętę Patrona Diecezji Rzeszowskiej do gorliwej pracy apostolskiej i duszpasterskiej.

Homilię wygłosił ks. Kazimierz Gawełda – proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Palikówce.

Na zakończenie Mszy św. Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej przed Najświętszym Sakramentem odczytał Litanię do św. J. S. Pelczara.

W Mszy św. uczestniczyły m.in. siostry ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, które założył św. Józef Sebastian Pelczar. Oprawę muzyczną zapewnił chór „Magnificat” z parafii św. J. S. Pelczara. Msza św. była transmitowana przez Katolickie Radio Via.

Po Mszy św. odbyło się tradycyjne, doroczne spotkanie Kapituły Katedralnej. (tn)

Zdjęcia – tn