Galerie 2017 Newsy

Opłatek Duszpasterstwa Rodzin

21 stycznia 2017 r. o godz. 9.00 w kościele św. Krzyża w Rzeszowie została odprawiona Msza św. dla osób związanych z Duszpasterstwem Rodzin Diecezji Rzeszowskiej.

Mszy św. przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. W koncelebrze uczestniczyli diecezjalni duszpasterze rodzin: ks. Jan Kobak i ks. Krzysztof Wędrychowicz oraz ks. Mariusz Wawrzynek i ks. Tadeusz Gąsiorowski.

W homilii Biskup Ordynariusz, w nawiązaniu do liturgicznego wspomnienia św. Agnieszki, mówił o wciąż aktualnych ewangelicznych wartościach, za które Dziewica i Męczennica oddała życie. Z kolei, odwołując się do obchodzonego 21 stycznia Dnia Babci, bp Jan Wątroba mówił o potrzebie szacunku wobec ludzi starszych. Kaznodzieja przypomniał, że wiele cennych myśli związanych ze starością przekazał papież Franciszek, który w różnych miejscach i czasie zachęcał do cierpliwości, wdzięczności i rozmawiania z babciami i dziadkami.

Po Mszy św. zebrani przeszli do budynku Kurii Diecezjalnej przy ul. Zamkowej, gdzie odbyło się spotkanie opłatkowe. (tn)