Spotkanie młodych w Lipinkach

Wpisany przez Admin

Dnia 26 stycznia 2016 r. w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipinkach odbyło się spotkanie w ramach programu formacyjnego „Idźcie i głoście”. Tematem czuwania był tym razem biblijny “bogaty młodzieniec”. W ramach tego cyklu spotyka się młodzież z okręgu biecko-gorlickiego.

Pierwszym punktem była Msza św., w trakcie której  kazanie wygłosił ks. Rafał Brej. Została także przedstawiona  pantomima przygotowana przez KSM Lipinki. Zobaczyliśmy, że Jezus jest obecny w naszym życiu na każdym jego etapie, że wspiera, troszczy się o nas. Bohaterowie pantomimy pokazali, że człowiek często o Bogu zapomina, udaje, że jest „zbyt młody” lub „zbyt bogaty” aby wierzyć, iść za Jezusem. Morałem jaki każdy uczestnik spotkania mógł wynieść z przedstawienia było to, że podtrzymywanie relacji z Bogiem jest najważniejszym zadaniem każdego z nas. Jedynie obecność Jezusa może dać nam prawdziwą radość i szczęście.
Kolejnym etapem była adoracja w trakcie której grupa mogła wsłuchać się w rozważania na temat wiary każdego z nas. Wspólny śpiew pozwolił nam udoskonalić modlitwę i jeszcze głębiej przeżyć spotkanie z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie.

Po wspólnej modlitwie udaliśmy się do Ośrodka Rekolekcyjnego aby posilić się herbatą i drożdżówką! Tam młodzież miała okazję poznać się nawzajem, porozmawiać i oczywiście spotkać znajomych z innych miejscowości.

Nasze spotkanie zakończyliśmy śpiewając i tańcząc razem z grupą, która przybyła do Lipinek, aby nauczyć nas tańców lednickich, wszyscy bawili się znakomicie. Uśmiech gościł na twarzach wszystkich uczestników. Spotkania z cyklu „Idzie i głoście” są niesamowitą wręcz okazją do umacniania więzi z Chrystusem a także do integracji i wchodzenia poza nasze parafialne grupy.

Następne spotkanie odbędzie się już w marcu w Bazylice Mniejszej w Gorlicach!
Klaudia Lizak