Galerie 2017 Newsy

Spotkanie opłatkowe ludzi dobrej woli i wielkiego serca

Wpisany przez Admin

14 stycznia 2017 r. w Domu Katechetycznym Parafii Narodzenia NMP w Gorlicach miało miejsce uroczyste i radosne SPOTKANIE OPŁATKOWE. Na zaproszenie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich (SRK) – Koło przy Parafii Narodzenia NMP w Gorlicach przybyli  „koloniści” – podopieczni SRK, uczestniczący w kolonii letniej we Władysławowie oraz opiekunowie, organizatorzy i ofiarodawcy. Spotkanie to zgromadziło tzw. „Rodzinę Kolonijną” – wielu ludzi, którzy w różnorodny sposób włączają się w dzieło pomocy dzieciom. Nasza wspólnota kolonijna to nie tylko dzieci,  młodzież i opiekunowie. Aby zrealizować tak duży projekt, jakim jest dwutygodniowa kolonia nad morzem oraz spotkania w ciągu roku – potrzebna jest całoroczna współpraca i pomoc.

Spotkanie rozpoczął koncert orkiestry z Państwowej Szkoły Muzycznej w Gorlicach pod kierunkiem pani dyrygent Anny Cisoń. Piękne wykonanie utworów muzycznych nadało uroczysty charakter świątecznemu zgromadzeniu. Po modlitwie i błogosławieństwie opłatków dokonanym przez ks. proboszcza Stanisława Ruszela uczestnicy „przełamali się” opłatkiem. Z ust dzieci padały życzenia z prośbą o kolejną kolonię.
„Pokój i dobro” – takimi słowami przywitały dzieci zaproszonych gości, wyrażając podziękowanie słowami: „Każdy z nas doświadczył wiele dobra i za to dobro pragniemy podziękować ludziom dobrej woli i wielkiego serca. To dzięki ich staraniom i ofiarności mogliśmy latem wypoczywać na kolonii we Władysławowie, jesienią zwiedzać malownicze zakątki Beskidu Niskiego, otrzymać podarki od św. Mikołaja, oraz spotkać się, by wspólnie kolędować na chwałę Dzieciątka Jezus. Nasze spotkania odbywają się jak zawsze w duchu „Rekolekcji z Bogiem”. Przeżywając Rok Miłosierdzia i Światowe Dni Młodzieży, towarzyszyły nam słowa: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec Wasz jest miłosierny”.

Organizatorzy wyrazili wdzięczność ks. proboszczowi Stanisławowi Ruszelowi, kadrze kolonijnej i ks. Markowi Tutro, Urzędowi Miasta (UM) na ręce burmistrza Pana Rafała Kukli, Starostwu – na ręce wicestarosty Pana Jerzego Nalepki, organizatorom ze SRK za całoroczną pracę m.in. przy sporządzaniu wniosków o przyznanie środków do UM czy FIO, dobroczyńcom i ofiarodawcom za środki finansowe i inne sposoby wspierania dzieła, np. 1 % od podatku czy złożone ofiary na placu kościelnym.

W programie spotkania było wspólne śpiewanie kolęd oraz „Konkurs Kolęd”. Młodzież zachwyciła nas pięknym wykonaniem kolęd i dobrym przygotowaniem się do konkursu. Wszyscy uczestniczący w konkursie otrzymali nagrody i wyróżnienia. Spotkanie to miało charakter radosnego świętowania, płynącego z betlejemskiego żłóbka i refleksji nad największą tajemnicą świata – faktu Narodzenia Boga – Człowieka. O takiej pracy na rzecz dzieci, które potrafią docenić trud wielu ludzi dobrej woli i okazać im wdzięczność – nie możemy zapominać. Musimy ją nadal kontynuować, by spełnić prośbę dzieci o kolejną kolonię.
Marta Przewor