Galerie 2017 Newsy

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Rodzin Katolickich (SRK) Diecezji Rzeszowskiej

21 stycznia br. w Domu Diecezjalnym Tabor odbyło się spotkanie opłatkowe przedstawicieli  SRK z całej diecezji. „Opłatek” jednoczy wspólnotę, a świętowanie Narodzenia Boga – Człowieka nadaje mu wyjątkowy charakter.

Spotkanie rozpoczął  Prezes SRK – poseł Kazimierz Gołojuch. Wielką radością była obecność JE Księdza Biskupa Jana Wątroby. Takie bezpośrednie spotkanie z Ordynariuszem naszej diecezji przynosi nam radość, dodaje entuzjazmu wiary i  motywacji do działań. Łączy nas wspólny cel – troska o polską tradycyjną rodzinę „silną Bogiem”, dlatego jesteśmy wdzięczni za przychylność Księdza Biskupa  posłudze SRK.  Naszym spotkaniom (jak zawsze)  towarzyszył asystent diecezjalny ks. Marian Raźnikiewicz.  Gościem była poseł Halina Szydełko – przewodnicząca Rady Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Rzeszowskiej, która w krótkiej wypowiedzi przedstawiła sytuację parlamentarną obrońców życia. Na zaproszenie prezesa SRK przybyli goście – kapłani, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, starostowie, którzy zabierając kolejno głos przedstawili w ciekawy sposób niektóre aspekty gospodarki regionu oraz strategii rozwoju  woj. podkarpackiego.

Ksiądz Biskup wyraził wdzięczność za różnorodne inicjatywy wspierania rodziny podkreślając, że  znaczącą rolę w  propagowaniu katolickiego modelu  małżeństwa i rodziny mogą odegrać poprzez swoje świadectwo same chrześcijańskie rodziny. Rodziny zwłaszcza szczęśliwe może skutecznie ewangelizować.  Na długo w naszej pamięci pozostaną słowa  księdza biskupa: „Pan Jezus was potrzebuje…” To spotkanie będzie dodawało nam energii do służby Bogu i ludziom. Dziękujemy za dar tego spotkania, które przebiegało w „ciepłej” atmosferze i  ubogacało nas  poprzez dzielenie się doświadczeniami i świadectwem.

Marta Przewor